Co zvážit dříve, než investujete do nové šatní skříně?

Nábytek dnes pro mnohé rozhodně není levnou záležitostí. Proto je důležité vybírat si nábytek tak, abychom jej maximálně využili a splnil všechna naše očekávání. To platí i v případě, že se chystáte koupit si novou šatní skříň. Na co se při jejím výběru zaměřit?

Způsobe otevírání a rozvržení skříně uvnitř

To, co vidíme na první pohled, není až tak důležité, co bychom si měli ujasnit nejdříve. Očím viditelný je především vzhled, rozměry a styl skříně. Někdo má rád romantické křivky nábytku, a tak se rozhodne pro bílou šatní skříň s malými ozdobnými prvky, které k romantismu určitě patří. Ovšem kvůli praktičnosti je důležitější spíš to, jak se vaše skříň bude otvírat. Chcete, aby měla klasické dveře, které se otvírají do prostoru pokoje? Nebude vám vadit potřeba místa na otevření dveří dokořán? Nebo se budete dívat spíš na šatní skříně s posuvnými typy dveří?

Jak by měla vypadat vaše šatní skříň uvnitř? Někdo má minimum oblečení, které skládá, protože vše věší na ramínka. Naopak spousta lidí trička, kalhoty, ale i svetry nebo kraťasy a jiné oblečení skládá a ukládá do polic. Co je vaší prioritou? A jakou část by měly zabírat police, jakou pak prostor na pověšení kabátů, obleků, šatů nebo sukní? Vhodné je také koupit 2 skříně, kdy v jedné budou police a ve druhé police i tyč na věšení oblečení na ramínka. 

Důležité jsou i rozměry. Buď můžete koupit model v klasické výšce, na něj se dá koupit i nástavec. Záleží na výšce stropů u vás doma. 

Umístění manželské postele

Pokud bude umístění manželské postele naproti skříni, pak zvažte, jaké dveře zvolit. Budete se na ně z postele denně dívat. Někomu nevadí zrcadlo, někdo je pověrčivý a do ložnice by jej za nic nedal. Tmavý dekor dveří může na některé lidi působit depresivně, jiným vůbec nevadí.

Podívejte se na levné a hezké šatní skříně i regály a knihovny a další nábytek na Signal-nabytek.cz. Jistě si vyberete a nezaplatíte majlant.

Latest articles

Similar articles